М МоториВсе про автомобілі

Безпілотне майбутнє: Tesla, Waymo, Hyundai та Nvidia змінюють правила гри

·203 слівредакція
Україна

Ілон Маск представив роботаксі Cybercab та мікроавтобус Robovan, а Waymo втратила авто через підпал у Сан-Франциско. Тим часом Hyundai і Nvidia підсилюють свої позиції на ринку безпілотних технологій.

Ілон Маск нарешті показав довгоочікувані роботаксі Cybercab та мікроавтобус Tesla Robovan. За його словами, ці машини започаткують нову філософію взаємодії людини з транспортом. Cybercab не має керма та педалей — усе керування покладено на штучний інтелект. Robovan же розрахований на перевезення до 20 пасажирів і може стати альтернативою міським автобусам.

Водночас безпілотні технології стикаються з викликами. У Сан-Франциско натовп спалив робомобіль Waymo — на щастя, без пасажирів. Після пожежі від автівки лишилися лише уламки. Інцидент стався 10 лютого і знову підняв питання безпеки автономних транспортних засобів у публічному просторі.

Hyundai не здає позицій. Їхнє спільне підприємство Motional (разом із Aptiv) запускає роботаксі в Лос-Анджелесі. Крім того, Uber уклав 10-річну угоду з Hyundai та Motional для розгортання безпілотних таксі на своїй платформі. Це означає, що вже з 2022 року Uber Eats у Каліфорнії почав тестувати доставку їжі без водія.

Nvidia також робить свій хід — компанія представила чип Drive Thor, який має стати мозком для безпілотних автомобілів. Його потужність здатна обробляти дані з усіх сенсорів у реальному часі, що може прискорити впровадження автономного водіння.

Проте не все гладко навіть у лідера ринку — Tesla. Німецьке агентство дорожнього руху KBA відкликало моделі Y та 3 через несправність системи автоматичного виклику екстрених служб. Це чергове нагадування, що шлях до повністю безпілотного майбутнього ще далекий від ідеалу.

Читайте також