Huawei запатентувала твердотільну батарею на 3000 км пробігу
Китайський техногігант Huawei зареєстрував патент на твердотільний акумулятор із сульфідним електролітом, який здатен забезпечити електромобілю запас ходу до 3000 км. Щільність енергії новинки в 2–3 рази вища за звичайні літій-іонні батареї.
Інженери Huawei запропонували використовувати сульфідний електроліт із додаванням азоту — це має придушити побічні реакції на межі з літієм, які досі залишалися головною перешкодою для комерціалізації твердотільних акумуляторів. Згідно з описом патенту, питома енергоємність становить 400–500 Вт·год/кг, що вдвічі або втричі перевищує показники традиційних літій-іонних батарей.
Для Huawei, яка раніше не займалася виробництвом акумуляторів, це вже другий патент у цій сфері за рік. Раніше компанія зареєструвала метод синтезу сульфідних електролітів — матеріалів із високою провідністю, але надзвичайно високою собівартістю (іноді дорожчою за золото). Така активність свідчить про стратегічне бажання китайських техкомпаній зменшити залежність від традиційних постачальників на кшталт CATL чи BYD.
Втім, обіцяні 3000 км пробігу та зарядка за 5 хвилин — поки що теоретичні показники, які потребують інфраструктури, що не існує. Тим часом японські та корейські конкуренти вже занепокоєні: Toyota ще 2023 року показала прототип твердотільної батареї на 1200 км і 10-хвилинною зарядкою, плануючи запуск протягом п'яти років. Однак Китай стрімко наздоганяє — понад третина всіх світових патентів на твердотільні батареї нині надходить саме звідти.
Промислове впровадження вже на горизонті: CATL анонсувала пілотне виробництво гібридної твердотільної батареї на 2027 рік, WeLion випускає сертифіковані 50-ампер-годинні осередки, а Going High-Tech вийшла на малі партії з енергоємністю 350 Вт·год/кг. Основні виклики залишаються — низька іонна провідність твердих електролітів, проблеми на межі матеріалів та висока вартість (1100–1400 доларів за 1 кВт·год).
Читайте також
Ще в розділі «Технології»
- Нафта впала до $50: що це означає для України та цін на пальне
- Продажі нових авто в РФ у березні 2025: антирекорд на 40%
- Смарагдові світлофори: новий стандарт ДСТУ 4092:2024 набирає чинності
- Продажі Lada обвалилися на 38% за перший квартал 2025 року
- Колишній завод Ford у Всеволожську перетворили на фабрику фанери






